Veškeré motivy, které na Hezkresu najdete, jsou ručně předkreslené. 

 

Jejich výroba začíná v různých momentech. Před spaním, při pohledu z okna, při pozorování zvířátek... Je to různé Někdy takový nápad přijde děsně nevhod. Nejsem vůbec připravená ho zaznamenat, takže lovím tužku a papír po všech čertech, někdy využiju mobil na kreslení, někdy si moment vyfotím... A někdy si slíbím, že to nezapomenu a to ani nechtějte vědět, jak to dopadne. :D

Každopádně když vše klapne a podaří se mi myšlenku zaznamenat, následují hodiny skicování. Snažím se vyjádřit hlavně emoci a věřte mi, že je to velmi složité. Máte jen jeden obraz, který musí vyjádřit všechno. Často jsou to drobné detaily, které dokáží emoci podpořit. Úhel čárky, velikost očí, nepatrná vráska... A to vše v té nejprostší podobě, co lze. Protože to je to kouzlo ilustrace a odlišuje fotografii od kresby. 

Mohlo by se zdát, že jakmile dotáhnu kresbu k dokonalosti, je má práce u konce. Ale není tomu tak. Následuje totiž proces digitalizace, kdy se snažím přenést kresbu z papíru do tzv. vektorové podoby. Celý proces kreslení se opakuje a je daleko složitější než ruční příprava. Přenést „výraz“ ručně kresleného obrazu digitální verzi je cíl, kterého se snažím dosáhnout. 

Pak následuje testování. Několikrát si motiv vytisknu v různých velikostech. Kontroluji čitelnost, barevnost, možné nedokonalosti... Zkouším, jak bude motiv na textilu vypadat, jaká barevnost se k němu bude hodit... A taky to hlavní, jak na motiv reaguje okolí. Jestli se líbí a jestli vyvolává úsměv na tváři. Jakmile mi motiv 10 z 10 zvířátek odsouhlasí, zahájím výrobu.

Při tom všem se mi v hlavě honí příběh, který motiv provází od samého počátku. Vyprávím si ho v hlavě pořád dokola. Je stejně tak důležitý, jako obrázek samotný. Díky němu pak vznikají popisky produktů, které vás tak baví. :) Ale pořád je to jen jedna z jeho částí. 

Na té další části příběhu, na té se totiž podílíte jen a jen vy. A já doufám, že vám moje výrobky přinesou tolik radosti a zábavy, jako přinesly mně při jejich výrobě. 

Mějte se krásně, 

Madlen